کانتینر ۲۰ فوت بدون سقف (open top) با ابعاد طول: ۵/۹۱۹ متر و عرض: ۲/۳۴۰ متر و ارتفاع: ۲/۳۸۰ متر و مساحت : ۳۲/۹۶ cbm و وزن : ۲۴۰۰ kg تولید می شود . از این کانتینر جهت حمل بار استفاده می شود ، به دلیل سهولت جابجایی بار این محصول بسیار بین تجار از محبوبیت بسیاری برخوردار است .

حمل کانتینر به وسیله کشتی ، کامیون و قطار صورت میگیرد . از کانتینر بعنوان انباری و کانکس و ساختمان پیش ساخته نیز استفاده می شود . کانتینر به جعبه ای اطلاق می شود که از سه طرف بسته و از یک طرف دارای درب است که بسیار مقاوم است . کانتینرها در ۴ سایز تولید می شوند : کانتینر ۱۰ فوت ، کانتینر ۲۰ فوت ، کانتینر ۴۰ فوت و کانتینر ۴۵ فوت که با کاربری های کانتنر بدون سقف ، کانتینر بغل بازشو ، کانتینر تخت و کانتینر یخچالدار تقسیم می شود .

همانطور که قبلا اشاره کردیم٬ کانتینر ها از بدو پیدایش خود ٬ یعنی حدود نیم قرن قبل تاکنون تحولات ساختاری فراوانی را پشت سر گذاشته اند. کانتینرها ابتدا از چوب ساخته می شد که هنوز نوع چوبی آن وجود دارد. امروزه اغلب کانتینرها از آهن ساخته شده است. کانتینر هایی که از فایبر گلاس ساخته شده وجود دارد که ضمن مقاوم بودن بسیار سبک و جابجایی آن ساده تر است.در سالهای اخیر کانتینر هایی از جنس آلومینیوم به بازار عرضه شده که بسیار مقاوم و سبک است.کانتینر های یخچالی دارای اسکلت دوجداره هستند و به همین دلیل درجه حرارت را ثابت نگه می دارند و بدین طریق از فساد محصولات و مواد غذایی جلوگیری می شود.تولید و ساخت کانتینر ها ضمن اینکه از استانداردهای بین المللی تابعیت می کند باید براساس معیارهای سازمان بین المللی استاندارد باشد.