در دنیای امروز سرعت نقش بسیار موثری در پیشرفت پروژه ها دارد ، مثلا برای ساخت و احداث یک پروژه قبل از هر چیز نیاز به تامین اسکان و خوابگاه برای نیروهای کار است ، مخصوصا پروژه های خارج از شهر و… امروزه با استفاده از تکنولوژی های مختلف بشر توانسته خدمات بهتری نسبت به قبل برای راحتی خود ارائه دهد . کانکس بعنوان اتاق موقت و یا ساختمان موقت پیش ساخته و یا ساختمان پیش ساخته و اسکان موقت نیاز تامین اسکان را در کوتاه ترین زمان ممکن میسازد . کانکس ها در دو نوع ثابت و چرخدار تولید می شوند که کاربری های مختلفی دارند ، ابعاد استاندارد کانکس های تولید به عرض ۲٫۴۰ متر و ارتفاع ۲٫۲۰ متر و طول تا ۱۲ متر تولید می شود ( این ابعاد، ابعاد استاندارد کفی تریلر جهت حمل و نقل میباشد ) در صورت تولید کانکس با عرض بیش از  ۲٫۴۰ بار ترافیکی بوده و متحمل هزینه انتقال می شود .

کانکس ها انواع مختلفی دارند که در ادامه به آنها میپردازیم :

کانکس اداری : کانکس اداری بعنوان یک کانکس جهت قراردادن میز و صندلی و انجام امور اداری است .

کانکس کارگاهی : کانکس کارگاهی همانگونه که از نامش پیداست جهت استفاده در کارگاه مورد استفاده قرار میگیرد که از متریال مخصوصی جهت ساخت این کانکس ها استفاده می شود که با نام های کانکس کارگاهی ، کانکس کارگری ، کانکس مهندسی ، کانکس مدیریتی ، کانکس اسکان موقت و … نیز یاد می شود .

کانکس سرویس بهداشتی : کانکس سرویس بهداشتی و حمام بعنوان کانکس توالت استفاده میشود که در ابعاد کوچک و بزرگ ساخته می شود . این نوع کانکس ها دارای سنگ توالت و روشویی و شیرآلات میباشد .

کانکس فروشگاهی : این نوع کانکس بعنوان کانکس فروشگاهی مورد استفاده قرار میگرد که دارای شکل ظاهری متفاوتی نسبت به بقیه کانکس ها دارد ، این کانکس گاهی تمام شیشه نیز ساخته می شود .

کانکس نگهبانی : کانکس نگهبانی دارای سه جهت پنجره و یک جهت درب است که دید ۳۶۰ درجه را به نگهبان میدهد و جهت امنیت بیشتر تمامی درب و پنجره دارای حفاظ میباشد .